Bevezetõ Nevezett filmek Programok Nevezési Felhívás Nevezési szabályok
Nevezési lap letöltés szponzorok Versenyfilmek Vetítések Díjak
letölthető katalógus (2,87Mb) Konferencia program Szolnoki vetítések Kabaré Kávéház  


Válogatás a 2005-ös Nemzetközi Tudományos Filmszemle versenyfilmjeiből
Helyszín: Tisza Mozi (Szolnok, Templom u. 4.)
A belépés ingyenes!
A szombati angol nyelvű filmek szinkrontolmácsolással kerülnek bemutatásra.

Válogatás a 2005-ös Nemzetközi Tudományos Filmszemle versenyfilmjeiből
Helyszín: Tisza Mozi (Szolnok, Templom u. 4.)
A belépés ingyenes!
A szombati angol nyelvű filmek szinkrontolmácsolással kerülnek bemutatásra.

 

December 16 (péntek / Friday)

09:00-11:00
A Casus Belli-ember / The Casus Belli Man (r./d.: Lakatos Iván) 96'
A sör krónikája / The History of Beer (r./d.: Csonka Judit) 20'

11:10-13:15
Méregkeverők / Poisoners (r./d.: Kormos Ildikó) 26'
Rejtélyek és ragályok II.: A lepra / Mysteries and Epidemics: Leprosy (r./d.: Kormos Ildikó) 10'
Lux Elvira (r./d.: Fekete Ibolya) 27'43"
Szalay Sándor (r./d.: Erdőss Pál) 28'
Diogenidész / Diogenides (r./d.: Kármán Irén) 26'

14:00-15:50
Az égbolt apostola: Kulin György / The Apostle of the Sky: Kulin György (r./d.: Orha Zoltán) 28'32"
Rájasimogató a mozaikok között / Caressing the Ray among the Mosaic Walls (r./d.: Kollányi Ágoston) 26'
Az ember ezt ha egyszer ellesi / Why, Man Too, if He Should But Learn (r./d.: Méry Zsuzsa) 25'
Stressz / Stress (r./d.: Kerényi Mihály) 24'25"

16:00-17:40
Leszármazottak / Descendants (r./d.: Varga Ágota) 98'

December 17 (szombat / Saturday)

09:00-11:20
A rossz fiú megjavul / Bad Boy Made Good (r./d.: Ron Frank) 71'
A Föld emlékei - Új-Mexikó felföldi sivatagja / Remembered Earth - New Mexico's High Desert (r./d.: John Grabowska) 27'30"
Gonosz por / Evil Dust (r./d.: Jakob Gottschau) 28'

11:30-13:10
A Nagy Korallzátony jövője: Borús vagy fényes? / The Future of the Great Barrier Reef: Bleached or Bright? (r./d.: Pieter Huisman) 50'
Ázsia - az élet vize / Fascination Earth: Asia - the Water of Life (r./d.: Dr. Joachim Bublath) 43'39"

14:00-16:05
Monte Grande - Mi az élet? / Monte Grande - What is Life? (r./d.: Franz Reichle) 80'
1908-as időutazók / The Time Travellers of 1908 (r./d.: Martin Pickles) 9'
A pocsolya / The Puddle (r./d.: Josef Dlouhy) 28'

16:15-18:00
Az alvás rejtélye / The Enigma of Sleep (r./d.: Enrico Cerasuolo & Sergio Fergnachino) 52'
Drogzarándok / Drug Pilgrim (r./d.: Szalay Péter & Juhász Zsolt) 49'

 

December 18 (vasárnap / Sunday)

09:00-11:05
Fagyos oázis - Globális kímaváltozás / Frozen Oasis - The Global Climate Change (r./d.: Tóth Zsolt Marcell) 52'
Tiszavirág - Egy nap pompa / Mayflies (r./d.: Tóth Zsolt Marcell) 26'
A 639. Baba / Doll No. 639 (r./d.: Dési András György & Móray Gábor) 15'
Résfilm / Photo-Finish (r./d.: Kardos Sándor) 19'

11:15-13:15
Új Eldoradó / New Eldorado (r./d.: Kocsis Tibor) 76'
Tudóspalánták / Young Scientists (r./d.: Méry Zsuzsa) 26'
Avatar (r./d.: Sárosi Anita) 18'

14:00-15:40
Ember a tükörben / Man in the Mirror (r./d.: Galambos (Gigor) Attila) 12'
Farkaslesen / Wolfwatching (r./d.: Molnár Attila Dávid) 52'
A Thanakhar mosolya/III.: Élet az Inle tavon / The Smile of Thanakhar/III: Life on Lake Inle (r./d.: Grei Tibor) 32'

15:50-18:00
Farkasok a láthatáron / Wolves on the Horizon (r./d.: Sibalin György) 37'
Öreganyáink tudománya / The Knowledge of our Great Grandmothers (r./d.: Székely Orsolya) 37'
A körbelátó / The Circular Viewer (r./d.: Miló Mihály) 40'